Meka hapet për pelegrinazhin e umres, ishte e mbyllur për shtatë muaj

Meka e Arabisë Saudite të dielën doli ngadalë prej një izolimi shtatëmujor pasi pelegrinët filluan ta vizitojnë qytetin e shenjtë të myslimanëve, tani që...

Godet zyrtari i LDK-së: As VV’ja, e as ish-bija jonë Vjosa Osmani, nuk e...

Bajram Gecaj, anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh shef i stafit të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar pas deklaratës...

Këshilla/Dy orë në javë duhet të veproni kështu: Ky është sekreti i suksesit të...

Albert Einstein ka dëshiruar të ëndërrojë dhe ka imagjinuar që po rrëshqet përgjatë rrezes së dritës, ndërkaq atij ajri i është dukur i ngrirë,...

Ahmeti: Kopshtet në Prishtinë nuk hapen, komuna po harton një protokoll për menaxhimin e...

Asociacioni i Institucioneve Parashkollore Private- AIPP, ka vendosur hapjen e kopshteve publike e private pas vendimit të fundit të Qeverisë, duke respektuar protokolin tashmë të...

I riu nga Mitrovica kërkon ndihmë për ta ndërtuar shtëpinë: Nga mosha 12 vjeçare...

Nga familja ka kohë që është ndarë një 32 vjeçar nga Shipoli i Mitrovicës. Lutfi Azemi që kur i kishte 12 vjeç mbeti pa strehë. Ai...

Vuçiq: Nëse nuk i tërhiqet vërejtja Kosovës, do të vazhdojmë me fushatën për çnjohje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, se lobimi për njohjen e Kosovës nuk është pezulluar. Ai...

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Ka ndërruar jetë edhe një paciente e prekur me Covid-19 në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin e bëri të ditur Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë,...

IKSHPK: Virusi është kudo, përmbajuni rekomandimeve!

Gjashtë persona të vdekur dhe 178 të infektuar me coronavirus, është epilogu i ditës së shtunë. Këto shifra kanë alarmuar institucionet shëndetësorë në vend,...

Nagavci: Pse gjithë ky zell i Thaçit për të sulmuar VV-në dhe për të...

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po tenton vazhdimisht që të sulmojë Lëvizjen Vetëvendosje. Pas vendimit dje të...

Presidenti Donald Trump paralajmëron padi kundër Facebook dhe Twitter

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv për ripërcaktimin e mbrojtjeve ligjore të dhëna për platformat e rrjeteve sociale, raporton BBC. Do...