Limaj: Në bisedime me Serbinë nuk mund të dialogoj Hoxhaj që gjenocidin serb e...

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar takimet me përkrahës të tij në Drenas. Ai ka thënë se nuk ishte aspak lehtë që sot...

Reagimi i LDK’së pasi Albin Kurti paralajmëroi shfuqizimin e vendimeve të Qeverisë Hoti

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj ka reaguar pas deklaratës së kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, i cili mbrëmë tha se...

IPK suspendon shtatë zyrtarë policorë në Gjakovë për keqpërdorim të detyrës zyrtare – tre...

Inspektorati Policor i Kosovës ka suspenduar shtatë zyrtarë policorë në Gjakovë për keqpërdorim të detyrës zyrtare – tre prej tyre arrestohen për rrahje të...

Albin Kurti: Nuk bëjmë kompromis me politikën e vjetër, na nevojiten mbi 60 deputetë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se pandemia COVID-19 ka qenë një nga ngjarjet më të rënda të vitit të kaluar. “Viti i...

ÇERKIN DUKOLLI: “Enver Hoxhaj përfaqëson një burokrat, Fatmir Limaj një nga komandantët më të...

Anëtari i kryesisë së Nismës, Çerkin Dukolli ka thënë se kandidati i PDK-së, Enver Hoxhaj përfaqson një burokrat, ndërsa Fatmir Limaj pëfaqëson një nga...

Fjalimi i plotë përmes të cilit Donald Trump më në fund pranon rezultatin e...

Pas disa javësh refuzimi, përmes një videoje të postuar në mediat sociale, presidenti Donald Trump pranoi humbjen në zgjedhjet e nëntorit nga Joe Biden. Sipas...

Shtatë simptomat që shoqërohen me variantin e ri të COVID-19

Shfaqja e një lloji të ri të koronavirusit në Angli ka shkaktuar shqetësim dhe shkencëtarët dhe studiuesit e mjekësisë po punojnë vazhdimisht për të...

Në Serbi është krijuar një videolojë lufte përmes internetit, “ngjarjet” ndodhin në disa lokacione...

“Hyr në llogore, hyr në llogore. Ja ku e ke armikun, 200 metra larg teje, në shkurre (…)”, thotë një zë mashkulli, përderisa një...

Mbrojtja e Thaçit kërkon lirimin e tij nga paraburgimi, ofrojnë si mundësi edhe banimin...

Më 4 dhjetor, avokati David Hooper, i cili mbron Hashim Thaçin në Hagë, i ka drejtuar një kërkesë gjykatësit paraprak, me anë të së...