Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni ide se në çfarë mënyre ta...

Pasta integrale me salsiçe dhe brokoli për syfyr

Ushqimi në syfyr duhet të përmbajë proteina që ju mbajnë të ngopur për një kohë të gjatë dhe karbohidrate komplekse, të cilat mund t’i...

“Pasul, pasul prapë pasul”: Imazhe që vërtetojnë teorinë e shqiptarëve se është specialiteti më...

Se “pasuli” është ushqimi i preferuar i shqiptarëve këtu nuk ka as një pikë dyshimi, pasi në tryezat tona është servuar për shekuj më...

Shkencëtarët thonë se këta speca e zgjasin jetën

Në studimin e parë të këtij lloji, një grup shkencëtarësh amerikanë ka zbuluar se konsumimi i specave djegës mund të jetë meritor për jetëgjatësinë...

Supë peshku me perime

Është një supë tipike mesdhetare, plot shije dhe në të njëjtën kohë e shëndetshme. Përbërësit: ▪ 1.5 litra lëng peshku ▪ Selino ▪ Majdanoz ▪ Kripë ▪ Piper ▪ 3 kokrra...

Këto ushqime nuk duhen futur kurrë në frigorifer

Disa ushqime e humbin shijen dhe vlerat e tyre ushqimore nëse i fusim në frigorifer dhe kjo vihet re edhe sepse ato prishen shpejt. Më...

Doni një mëlçi të shëndetshme: Ja 5 ushqimet dhe pijet që ju ndihmojnë

Mëlçia është një pastrues i veçantë i organizmit tonë, e cila aq shumë bën për ne sa që ndonjëherë është e nevojshme që t’i...

Këto janë ushqimet që ju risjellin lumturinë pas një ditë stresuese

Sa herë që ndiheni poshtë me humorin, doni të gjeni me patjetër një motiv për t’ju rikthyer buzëqeshjen. Mund të dëgjoni këngën tuaj të...

Ëmbëlsirë pa miell dhe sheqer – hit botëror: Desert shumë i mirë

Ëmbëlsirat më të mira bëhen nga artikujt natyrorë. Desertët vërtet të mirë bëhen shumë lehtë, ndërsa receta ka arritur nga Amerika Latine. Ne e adhurojmë,...

Torte Mozaike

Përbërësit 5 pako biskota Pettit 1/2 qumësht gota te cajit 4 kakao luge te gjelles 6 sheqer pluhur luge te gjelles 100 gr margarinë PËRMBI 1 kokos gote te cajit Hapat 1 Ndani biskotat...